Skupinu MEDIUM založili v roce 1974 Milan Borník (kytara,zpěv) Čestmír Mrzena (kytara,zpěv) Josef Zedník (bicí) Zdeněk Jakubec (zpěv,housle) Jindřich Trojan (klávesy) Petr Štajdl (basová kytara) Fred Krist (percuse).

Koncem roku 1977 ukončila skupina svoji činnost a v tomto období prošlo skupinou celá řada muzikantů se kterými se sekáváme dodnes ve více či méně populárních skupinách.

V roce 1979 se vrátil ze základní vojenské služby Milan Borník a po dvouleté činnosti ve skupině Nautilus obnovil Medium ve složení Petr Šťastný(Turbo) baskytara, Ivan Audes (Jazzcombo,černé divadlo) bicí, Jindřich Trojan klávesy.

Po stálých neshodách Trojan a Audes odchází na vojnu do AUSU. Za bicí usedá Pavel Zbořil (TOČR Felixe Slováčka) toho času čerstvý absolvent konzervatoře. O rok později odchází Šťastný a Zbořil k Václavu Rajtmajerovi do skupiny Triumf.

V následujícich letech se Borník začal obklopovat různými muzikanty a začal budovat vlastní tvorbu až do roku 1983 kdy opustili členové skupiny Rogallo svého kapelníka Karla Kopejtka a přešli do skupiny Medium. V tomto období začal fungovat skladatelský tandem Borník- Duroň doplněný Ladislavem Somolíkem (klávesy,zpěv) a Františkem Adámkem (bicí,zpěv).

FOTO1 FOTO2 FOTO3 FOTO4 FOTO5 FOTO6 FOTO7 FOTO8

 

Po tříleté spolupráci začala klasická výměna hráčů, kdy skupina prožívala dobré i špatné, až se činnost úplně zastavila.

V roce 1987 se Borník obklopuje novými muzikanty a skupina má hotový celý vlasní repertoár a vzniká spousta hitů které zazní po celém kraji a většinu hraje skupina dodnes. Složení Milan Borník (baskytara,zpěv) Zdeněk Bergl (kytara,zpěv) Luboš Hubinger (zpěv) Petr Zeman (klávesy,zpěv) a Jan Novák (bicí).

Po experimentování s obsazením se v roce 1996 zrodila sestava Milan Borník (kytara,zpěv), Petr Dvořák (klávesy,zpěv), Václav Štěpánek (baskytara,zpěv), Jacek Lukáš (bicí,zpěv). V r. 2008 sestavu doplnil druhý kytarista Ota Vrba, který po krátkém období odchází působit do kapely "ORTEL".

V roce 1998 natočila skupina první album "MEDIUM 1" ve vlastním studiu a vlastní režii. V roce 2005 vydává své druhé album s názvem "S tebou noc je dlouhá" a v současné době připravuje album třetí.

Na sezónu 2009 skupina připravila staro-nový program, který se skládá z nových, ale taky zapomenutých skladeb, které určitě potěší staré fanoušky i teenagery.

15.11.2014 v kulturním domě v Horní Bříze ( Plzeň-sever), kapela oslaví 40let svého trvání. Na narozeninové párty, jako hosté vystoupí v různých formacích i někteří její bývalí členové.

mb